Úspěchy studentů

Úspěch u maturitní zkoušky

Ve školním roce 2017/2018 se konaly maturitní zkoušky (dále jako MZ) v pořadí čtvrtých absolventů osmiletého a čtyřletého studijního cyklu naší školy. Všech 21 studentů bylo připuštěno k maturitní zkoušce. 

MZ probíhaly v několika fázích státní a školní části.

11. dubna – písemná práce MZ státní části – český jazyk
19. dubna – písemná část MZ školní části – matematika, základy společenských věd, německý jazyk, španělský jazyk – formou písemných prací a didaktických testů
2. – 4. května – písemná část MZ státní části – anglický jazyk, český jazyk, matematika
21. – 24. května – školní část MZ – ústní forma zkoušky – žáky zvolené předměty 

Studenti skládali ve státní části MZ povinnou zkoušku z českého jazyka a literatury a povinně si v rámci státní části volili z anglického jazyka nebo matematiky – ve státní části si maturitní zkoušku z anglického jazyka zvolilo 20 studentů, jedna studentka si zvolila předmět matematika. 

Ve školní části studenti volili maturitní předměty dle svého budoucího zaměření takto:

(Někteří studenti zvolili i nepovinný pátý předmět)

Základy společenských věd - 12 studentů
Matematika - 10 studentů
Business English - 8 studentů
Biologie - 6 studentů
Španělský jazyk - 3 studenti
Německý jazyk - 3 studenti
Fyzika - 1 student
Chemie - 1 student

Ve státní části MZ všichni studenti třídy prospěli v obou částech zkoušky v anglickém jazyce i českém jazyce (v písemné práci i didaktickém testu) a v didaktickém testu z matematiky, který skládala jedna studentka. Celkové výsledky studentů ukázaly na 100% připravenost a na vysoký stupeň znalostí.

Průměrná úspěšnost studentů byla ve státní části MZ následující:

Maturitní předmět a jeho část - procentuální úspěšnost

Český jazyk – didaktický test - 74,2 %
Český jazyk – písemná práce - 75 %
Český jazyk – ústní část - 79,4 %
Anglický jazyk – didaktický test - 90,5 %
Anglický jazyk – písemná práce - 94,7 %
Anglický jazyk – ústní část - 91,9 %

Celková úspěšnost studentů v předmětech český jazyk a literatura a anglický jazyk potom byla:

Maturitní předmět a jeho část - Procentuální úspěšnost

Český jazyk a literatura - 76,4 %
Anglický jazyk - 92,4 %

V anglickém jazyce byly znalosti opravdu vynikající, což ukazuje procentuální úspěšnost.

Ve školní, profilové, části MZ prospěli všichni studenti z  21 maturujících. Tato část MZ je realizována ústní formou před zkušební maturitní komisí pedagogů školy a písemnou formou didaktického testu z matematiky, základů společenských věd a didaktického testu a písemné práce z tzv. druhého cizího jazyka (NEJ, ŠPJ)

Výsledky byly následující:

Maturitní předmět a jeho část - Průměrný klasifikační stupeň

Základy společenských věd - 2,1
Matematika - 2,1
Španělský jazyk - 1,7
Business English - 1,1
Německý jazyk - 2,7
Biologie - 1,3
Chemie - 2,0
Fyzika - 1,0
Celkové hodnocení - 1,75

Maturitní zkoušky jako celek byly pro naši školu více než úspěšné – nejúspěšnější za dosud všechny proběhlé maturitní zkoušky. Pět studentů odmaturovalo s vyznamenáním – M. Antalová, J. Čeřovský, K. Hrubá, I. Jovočić a O. Ringelová.

Všem absolventům přejeme úspěšné složení přijímacích zkoušek na jimi vybrané vysoké školy a mnoho úspěchů v osobním i v dalším studijním životě. 

Mgr. Hana Třebická, zástupkyně ředitelky pro pedagogiku

 

Těsně druhá? Vůbec nevadí, zářila mladá biatlonistka Heda Mikolášová, studentka našeho osmiletého oboru

Úspěchy studentů |

,,Zatímco jiní by z těsné porážky truchlili, její tvář se radovala ještě dlouho po udílení diplomů." Naše studentka osmiletého oboru, Heda Mikolášová si na závodech v biatlonu doběhla pro krásné druhé místo! :-) Mnohokrát Hedě…

Výsledky obvodního kola olympiády v německém jazyce

Úspěchy studentů |

Výsledky obvodního kola olympiády v německém jazyce ze dne 6. února 2019 Kategorie 1. A Jan Gurovič 1. místo Eliška Pokorná 4. místo Kategorie 2. B Justina Pachmanová 1. místo Tomáš Černý 4. místo Kategorie…

Vyhodnocení jazykových zkoušek Movers a Flyers (Young Learners English Tests)

Úspěchy studentů |

Zkoušky Movers (jazyková úroveň A1) a Flyers (jazyková úroveň A2) představují první stupeň mezinárodního testování pro kandidáty ve věku 9-12 let. Zkoušky testují všechny jazykové dovednosti v souhrnném testu, který zabere cca 60 minut –…

Úspěch na Pythagoriádě

Úspěchy studentů |

Veronika Fuchsová se stala úspěšnou řešitelkou oblastního kola Pythagoriády. Umístila se tak na 23. místě ze 103 zúčastněných konkurentů. Blahopřejeme!

Úspěch u maturitní zkoušky

Úspěchy studentů |

Ve školním roce 2017/2018 se konaly maturitní zkoušky (dále jako MZ) v pořadí čtvrtých absolventů osmiletého a čtyřletého studijního cyklu naší školy. Všech 21 studentů bylo připuštěno k maturitní zkoušce. MZ probíhaly v několika fázích…

Stoprocentní úspěšnost u maturitní zkoušky

Úspěchy studentů |

Chceme se s vámi podělit o skvělou zprávu. Všichni naši maturanti uspěli u maturitní zkoušky! :-) Všem moc gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v životě! 

Školní fotosoutěž

Úspěchy studentů |

Letos v dubnu se na Stodůlkách uskutečnil již druhý ročník fotosoutěže pod vedením paní prof. Palkovské. Tentokrát se účastníci soutěže objektivem dívali na svět hodně zblízka – jako téma jsme totiž zvolili Detaily. Ceny jsme…

Sportovní úspěchy našich studentů

Úspěchy studentů |

V průběhu dubna naše škola zaznamenala několik sportovních úspěchů. Od ledna 2018 jsme se zúčastňovali prvního ročníku Školní bowlingové ligy konané v bowlingových centrech po celé republice. Tím naším bylo zličínské bowlingovém centru Best Bowling.…

Soutěž v recitaci španělské poezie Ústy básníka

Úspěchy studentů |

Dne 20. dubna 2018 proběhl na našem gymnáziu 7. ročník soutěže v recitaci hispanofonních autorů, které se každoročně účastní studenti španělského jazyka z celé České republiky. Porota byla opět složena ze zástupců španělského, kubánského a…

1. místo v mezinárodní soutěži - úspěch našeho pedagoga Rafaela

Úspěchy studentů |

Před pár dny sis vyzvedl mezinárodní ocenění (1. místo) za nejlepší projekt gamifikace na školách. Řekni nám, kolik vyučujících, škol a projektů bylo zapojených a v jaké konkurenci jsi obstál. Jsem za cenu vskutku velice…

Výborné výsledky na olympiádě v anglickém jazyce

Úspěchy studentů |

Naši studenti Lorenzo Pier Sestini (4. A) a Filip František Blanář (1. B), úspěšně postoupili do krajského kola Olympiády v anglickém jazyce. Lorenzo se umístil na 1. místě v kategorii II. B a Filip na…

Kde studují naši absolventi? - 2016/2017

Úspěchy studentů |

Zde uvádíme vysoké školy, které si vybralo pro své další studium více našich absolventů. Vysoké školy v České republice: Univerzita Karlova v Praze (např. fakulta právnická, filozofická, pedagogická, farmaceutická nebo přírodovědecká) - 9 studentů Masarykova…

Veliký úspěch našich studentů na mistrovství České republiky v basketbalu

Úspěchy studentů |

Ve dnech 16., 23. a 30. dubna se konala mistrovství České republiky. Mistrovství jsou zakončením celé sezóny, tedy celoročních příprav, vytrvalosti, potu, nasazení, zájmu a disciplíny. Není běžné aby se na půdě jedné školy sešlo…

1. místo v krajském kole na olympiádě v anglickém jazyce

Úspěchy studentů |

Emílie Puttová vyhrála krajské kolo olympiády v anglickém jazyce a postupuje tak do celorepublikového kola. Gratulujeme a přejeme hodně štěstí!

Úspěchy na jazykových olympiádách

Úspěchy studentů |

Studenti naší školy se dne 11. 2. 2016 a 18. 2. 2016 zúčastnili obvodního kola olympiády v německém a anglickém jazyce a úspěšně naši školu reprezentovali. Gratulujeme! Německý jazyk:Kategorie I. A: Paterová Linda 3. místoKategorie…

1. místa na basketbalovém turnaji

Úspěchy studentů |

Naši studenti se jako každý rok zúčastnili meziškolního turnaje v basketbalu. Na letošní turnaj jsme vyslali dva týmy, tým z nižšího gymnázia a tým z vyššího gymnázia. Oba týmy vybojovaly první místo! Tým vyššího gymnázia…

Naši studenti píší noviny

Úspěchy studentů |

Naše gymnázium je již druhým rokem zapojené do projektu MF DNES Studenti čtou a píši noviny. Kristýna Brabcová (6.B) se svým článkem „Naše věhlasné pivo znají možná tak na Slovensku“ nejen získala prostor v tištěném…

Regionální kolo Mladého Demosthena vyhrála naše studentka Blanka Žaloudková

Úspěchy studentů |

Mladý Demosthenes je prestižní mezinárodní soutěž v řečnickém umění pro studenty základních škol, středních škol s maturitou a víceletých gymnázií. Soutěž rozvíjí a prohlubuje komunikační dovednosti studentů. Soutěží se celkem ve 4 věkových kategoriích a…

Basketbal - naši nejmladší vyhráli Pohár pražských škol

Úspěchy studentů |

Už to tak vypadá, že basketbal je hlavním sportem našeho gymnázia. Po úspěchu na basktebalovém turnaji středních škol, kde jsme nejprve porazili soupeře z Prahy a nakonec se kvalifikovali i na republikové finále, zopakovali úspěch…

Postupujeme na celostátní finále - basketbal SŠ

Úspěchy studentů |

Mezi sportovní úspěchy letošního školního roku můžeme dnes už také započítat kvalifikaci na celostátní finále v basketbalu středního škol. A to jak pro družstvo chlapců, tak dívek. Postupně se oba týmy probojovaly prvním pražským kolem…

Florbal 6.-7.třídy

Úspěchy studentů |

Chlapci nám dnes z florbalového turnaje 6.-7.tříd dovezli krásné 3. místo. Gratulujeme!

Log in

create an account