Úspěchy studentů

1. místo v mezinárodní soutěži - úspěch našeho pedagoga Rafaela

Před pár dny sis vyzvedl mezinárodní ocenění (1. místo) za nejlepší projekt gamifikace na školách. Řekni nám, kolik vyučujících, škol a projektů bylo zapojených a v jaké konkurenci jsi obstál. 

Jsem za cenu vskutku velice šťastný; bylo pro mne ctí připojit se k celému mezinárodnímu společenství učitelů španělštiny a podílet se na tomto, pro naši školu naprosto novátorskému, projektu. Dohromady se zúčastnilo 50 projektů z celého světa. Jejich úroveň byla velmi vysoká. Já měl navíc skvělé studenty - spolupracovníky, kteří mi pomohli natočit videa pro prezentaci projektu v Madridu. Proto jsem tak pyšný na tento projekt a také na to, jak dobře na něm studenti z 5. B participovali. 

Čím zaujal tvůj projekt porotu?

V zásadě nejvíce zaujala hloubka, trvání a originalita projektu.

Hloubka, protože prostřednictvím hry jsme zpracovali všechny cíle a jazykové dovednosti předmětu (psaní, porozumění textu, porozumění poslechu a ústní projev). 

Trvání, protože většina gamifikovaných projektů není tak dlouhých, jako ten náš, který trval celé pololetí. 

Originalita, neboť studenti se stali španělskými superhrdiny a neboť jsem používal všechny možné technologické prostředky (úkoly na facebooku, brýle pro virtuální realitu za účelem cestování v jiných zemích nebo používání kouzelných karet, stolních her apod.) 

Představíte nám stručně projekt, který vzbudil tolik zájmu ve světe? ☺

Příběh pojednává o boji superhrdinů proti zloduchům španělštiny. Je rok 2030 a zloduši porazili naše španělské superhrdiny a poslali je na opuštěný ostrov bez jejich schopností. Misí našich studentů – superhrdinů je vrátit se a porazit zákeřné zloduchy španělštiny, ale nejdříve musí společně trénovat v rámci menších misí a znovu získat všechny své schopnosti. A tak si každý student musel vybrat jednoho superhrdinu (Batman, Wonder woman, Deadpool atd.), dostal kartičku, na kterou se zaznamenávaly body z různých aktivit. Student také mohl kupovat kouzelné karty, kterými vylepšoval svého superhrdinu nebo pomáhal ostatním. Podle komentářů studentů to většinu bavilo a hodně se při hodinách naučili.

Jaké další projekty gamifikace na škole probíhají a jaké připravuješ do budoucna?

V současnosti probíhá gamifikace ve třídě 6. B v rámci projektu nazvaném „Sherlockovi učni“. Při něm musí studenti – detektivové řešit různé záhadné a paranormální případy. Zároveň připravuji novou gamifikaci na téma Vikingů (v této době téma velmi populární). Kromě toho studenti tříd 5. B a 8. C společně vytváří stolní hru ve španělštině za pomoci dalších slavných her (Carcasssonne, Uno, Když sním, Celestia atd.), jejichž pravidla si přizpůsobují svým potřebám. Mezi další nápady patří rozšíření gamifikace i na další předměty jako například na angličtinu.  V neposlední řadě píši knihu či spíše praktický manuál pro učitele, neboť v této chvíli žádná literatura neexistuje.

V čem vidíš největší přínos gamifikace pro studenty?

V zásadě gamifikace usiluje o začlenění typických prvků hry (bodování, pozice, medaile, kouzelné karty apod.) a jejich využití pro zefektivnění výuky. Naši studenti zažívají něco jiného, atraktivního a bližšího jejich světu. Gamifikace mi pomáhá uskutečňovat to, co chápu jako vzdělávání: motivovaný žák je žák, který se učí a bez emocí není učení.

Jak je metoda gamifikace rozšířena na školách v ČR a jak ve Španělsku? 

Španělsko je v současnosti druhou největší velmocí gamifikace. v České republice není tak známá. Četl jsem o jednom profesorovi, který vyučuje na základě her, ale neexistuje zde žádná komunita. Právě proto chceme na GMVV vytvořit první „gamifikační sdružení“ v zemi, abychom podpořili tento nový způsob výuky a aby se všichni profesoři, kteří by měli zájem, měli kam obrátit a případně požádat o pomoc nebo podporu. Gamifikace je tady a už tu zůstane!

 

Těsně druhá? Vůbec nevadí, zářila mladá biatlonistka Heda Mikolášová, studentka našeho osmiletého oboru

Úspěchy studentů |

,,Zatímco jiní by z těsné porážky truchlili, její tvář se radovala ještě dlouho po udílení diplomů." Naše studentka osmiletého oboru, Heda Mikolášová si na závodech v biatlonu doběhla pro krásné druhé místo! :-) Mnohokrát Hedě…

Výsledky obvodního kola olympiády v německém jazyce

Úspěchy studentů |

Výsledky obvodního kola olympiády v německém jazyce ze dne 6. února 2019 Kategorie 1. A Jan Gurovič 1. místo Eliška Pokorná 4. místo Kategorie 2. B Justina Pachmanová 1. místo Tomáš Černý 4. místo Kategorie…

Vyhodnocení jazykových zkoušek Movers a Flyers (Young Learners English Tests)

Úspěchy studentů |

Zkoušky Movers (jazyková úroveň A1) a Flyers (jazyková úroveň A2) představují první stupeň mezinárodního testování pro kandidáty ve věku 9-12 let. Zkoušky testují všechny jazykové dovednosti v souhrnném testu, který zabere cca 60 minut –…

Úspěch na Pythagoriádě

Úspěchy studentů |

Veronika Fuchsová se stala úspěšnou řešitelkou oblastního kola Pythagoriády. Umístila se tak na 23. místě ze 103 zúčastněných konkurentů. Blahopřejeme!

Úspěch u maturitní zkoušky

Úspěchy studentů |

Ve školním roce 2017/2018 se konaly maturitní zkoušky (dále jako MZ) v pořadí čtvrtých absolventů osmiletého a čtyřletého studijního cyklu naší školy. Všech 21 studentů bylo připuštěno k maturitní zkoušce. MZ probíhaly v několika fázích…

Stoprocentní úspěšnost u maturitní zkoušky

Úspěchy studentů |

Chceme se s vámi podělit o skvělou zprávu. Všichni naši maturanti uspěli u maturitní zkoušky! :-) Všem moc gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v životě! 

Školní fotosoutěž

Úspěchy studentů |

Letos v dubnu se na Stodůlkách uskutečnil již druhý ročník fotosoutěže pod vedením paní prof. Palkovské. Tentokrát se účastníci soutěže objektivem dívali na svět hodně zblízka – jako téma jsme totiž zvolili Detaily. Ceny jsme…

Sportovní úspěchy našich studentů

Úspěchy studentů |

V průběhu dubna naše škola zaznamenala několik sportovních úspěchů. Od ledna 2018 jsme se zúčastňovali prvního ročníku Školní bowlingové ligy konané v bowlingových centrech po celé republice. Tím naším bylo zličínské bowlingovém centru Best Bowling.…

Soutěž v recitaci španělské poezie Ústy básníka

Úspěchy studentů |

Dne 20. dubna 2018 proběhl na našem gymnáziu 7. ročník soutěže v recitaci hispanofonních autorů, které se každoročně účastní studenti španělského jazyka z celé České republiky. Porota byla opět složena ze zástupců španělského, kubánského a…

1. místo v mezinárodní soutěži - úspěch našeho pedagoga Rafaela

Úspěchy studentů |

Před pár dny sis vyzvedl mezinárodní ocenění (1. místo) za nejlepší projekt gamifikace na školách. Řekni nám, kolik vyučujících, škol a projektů bylo zapojených a v jaké konkurenci jsi obstál. Jsem za cenu vskutku velice…

Výborné výsledky na olympiádě v anglickém jazyce

Úspěchy studentů |

Naši studenti Lorenzo Pier Sestini (4. A) a Filip František Blanář (1. B), úspěšně postoupili do krajského kola Olympiády v anglickém jazyce. Lorenzo se umístil na 1. místě v kategorii II. B a Filip na…

Kde studují naši absolventi? - 2016/2017

Úspěchy studentů |

Zde uvádíme vysoké školy, které si vybralo pro své další studium více našich absolventů. Vysoké školy v České republice: Univerzita Karlova v Praze (např. fakulta právnická, filozofická, pedagogická, farmaceutická nebo přírodovědecká) - 9 studentů Masarykova…

Veliký úspěch našich studentů na mistrovství České republiky v basketbalu

Úspěchy studentů |

Ve dnech 16., 23. a 30. dubna se konala mistrovství České republiky. Mistrovství jsou zakončením celé sezóny, tedy celoročních příprav, vytrvalosti, potu, nasazení, zájmu a disciplíny. Není běžné aby se na půdě jedné školy sešlo…

1. místo v krajském kole na olympiádě v anglickém jazyce

Úspěchy studentů |

Emílie Puttová vyhrála krajské kolo olympiády v anglickém jazyce a postupuje tak do celorepublikového kola. Gratulujeme a přejeme hodně štěstí!

Úspěchy na jazykových olympiádách

Úspěchy studentů |

Studenti naší školy se dne 11. 2. 2016 a 18. 2. 2016 zúčastnili obvodního kola olympiády v německém a anglickém jazyce a úspěšně naši školu reprezentovali. Gratulujeme! Německý jazyk:Kategorie I. A: Paterová Linda 3. místoKategorie…

1. místa na basketbalovém turnaji

Úspěchy studentů |

Naši studenti se jako každý rok zúčastnili meziškolního turnaje v basketbalu. Na letošní turnaj jsme vyslali dva týmy, tým z nižšího gymnázia a tým z vyššího gymnázia. Oba týmy vybojovaly první místo! Tým vyššího gymnázia…

Naši studenti píší noviny

Úspěchy studentů |

Naše gymnázium je již druhým rokem zapojené do projektu MF DNES Studenti čtou a píši noviny. Kristýna Brabcová (6.B) se svým článkem „Naše věhlasné pivo znají možná tak na Slovensku“ nejen získala prostor v tištěném…

Regionální kolo Mladého Demosthena vyhrála naše studentka Blanka Žaloudková

Úspěchy studentů |

Mladý Demosthenes je prestižní mezinárodní soutěž v řečnickém umění pro studenty základních škol, středních škol s maturitou a víceletých gymnázií. Soutěž rozvíjí a prohlubuje komunikační dovednosti studentů. Soutěží se celkem ve 4 věkových kategoriích a…

Basketbal - naši nejmladší vyhráli Pohár pražských škol

Úspěchy studentů |

Už to tak vypadá, že basketbal je hlavním sportem našeho gymnázia. Po úspěchu na basktebalovém turnaji středních škol, kde jsme nejprve porazili soupeře z Prahy a nakonec se kvalifikovali i na republikové finále, zopakovali úspěch…

Postupujeme na celostátní finále - basketbal SŠ

Úspěchy studentů |

Mezi sportovní úspěchy letošního školního roku můžeme dnes už také započítat kvalifikaci na celostátní finále v basketbalu středního škol. A to jak pro družstvo chlapců, tak dívek. Postupně se oba týmy probojovaly prvním pražským kolem…

Florbal 6.-7.třídy

Úspěchy studentů |

Chlapci nám dnes z florbalového turnaje 6.-7.tříd dovezli krásné 3. místo. Gratulujeme!

Log in

create an account