Úspěchy studentů

Sportovní úspěchy našich studentů

V průběhu dubna naše škola zaznamenala několik sportovních úspěchů. Od ledna 2018 jsme se zúčastňovali prvního ročníku Školní bowlingové ligy konané v bowlingových centrech po celé republice. Tím naším bylo zličínské bowlingovém centru Best Bowling. Během čtyř kol, kdy družstva v rámci své skupiny odehrála s každým soupeřem dvě utkání, jsme byli svědky kvalitních sportovních výkonů plných nasazení, týmového ducha a snahy zvítězit. A jak to dopadlo? Ve skupině A byl napínavý souboj 3 týmů, z nichž dva jsou zástupci naší školy. Byl to boj do posledního hodu, ale nakonec si první místo ve skupině připsal tým tvořený zástupci třídy 6. B - Nezastavitelné koule, který čtyřbodovým náskokem uhájil svou pozici před druhým družstvem tvořeným studenty třídy 5. B - Spare US. Ve skupině B se boj o první místo odehrával pouze mezi dvěma týmy, a to bez větších dramat. Skupinu ovládli hráči třídy 1. D - Žlábci s.r.o. před týmem hráčů ze 2. E - Papa Noel. Oba týmy, které se umístily na prvních místech, mají jistý postup do celopražského finále. Družstva na druhých místech, si na svůj možný postup musí ještě počkat. Záleží na výsledcích z ostatních bowlingových center, ve kterých se Školní bowlingová liga hraje. Součástí závěrečného ukončení všech čtyř hracích dnů bylo vyhlášení nejúspěšnějších týmů, rozdání pohárů a medailí a vyhlášení i nejlepších jednotlivců. Za nejvyšší mužský nához, který činil 177 bodů, byli shodně vyhlášeni Ondřej Malý a Vojtěch Nepraš, který se kromě toho také postaral o několik rekordních výkonů během celé ligy. Ženský nejvyšší nához zaznamenaly ve skupině A Karolína Kutilová s výkonem 145 bodů a ve skupinu B Nikoletta Moticko výkonem 101 bodů. Dalšími vyhodnocenými byli, za nejvyšší dosažený průměr, který byl podmíněn odehráním alespoň tří her, Čestmír Dobeš (130,86 bodů) a v ženách Karolína Kutilová (117,5 bodů). Další úspěšnou sportovní aktivitou byla účast v okresním kole Odznaku všestrannosti, který je pořádán pod patronací Českého olympijského výboru. Zúčastnilo se družstvo ve složení 4 dívky a 4 chlapci. Nás reprezentovali žáci Alice Buriánová, Klára Vašinová, Lucka Hlaváčková, Luisa Richter, Richard Brzobohatý, Dominik Edelmann, Josef Halbych a Ondřej Palkovský. Stejně jako v loňském roce družstvo obsadilo 2. místo a v jednotlivcích si celkové prvenství vybojovala Lucie Hlaváčková v kategorii 2005. Všichni tak postupují na květnové pražské finále. Našim sportovcům moc držíme palce do celopražských klání a jistě za jejich výsledky na ně budeme hrdí.

Mgr. Pavla Trunečková, předsedkyně výchovné sekce

Těsně druhá? Vůbec nevadí, zářila mladá biatlonistka Heda Mikolášová, studentka našeho osmiletého oboru

Úspěchy studentů |

,,Zatímco jiní by z těsné porážky truchlili, její tvář se radovala ještě dlouho po udílení diplomů." Naše studentka osmiletého oboru, Heda Mikolášová si na závodech v biatlonu doběhla pro krásné druhé místo! :-) Mnohokrát Hedě…

Výsledky obvodního kola olympiády v německém jazyce

Úspěchy studentů |

Výsledky obvodního kola olympiády v německém jazyce ze dne 6. února 2019 Kategorie 1. A Jan Gurovič 1. místo Eliška Pokorná 4. místo Kategorie 2. B Justina Pachmanová 1. místo Tomáš Černý 4. místo Kategorie…

Vyhodnocení jazykových zkoušek Movers a Flyers (Young Learners English Tests)

Úspěchy studentů |

Zkoušky Movers (jazyková úroveň A1) a Flyers (jazyková úroveň A2) představují první stupeň mezinárodního testování pro kandidáty ve věku 9-12 let. Zkoušky testují všechny jazykové dovednosti v souhrnném testu, který zabere cca 60 minut –…

Úspěch na Pythagoriádě

Úspěchy studentů |

Veronika Fuchsová se stala úspěšnou řešitelkou oblastního kola Pythagoriády. Umístila se tak na 23. místě ze 103 zúčastněných konkurentů. Blahopřejeme!

Úspěch u maturitní zkoušky

Úspěchy studentů |

Ve školním roce 2017/2018 se konaly maturitní zkoušky (dále jako MZ) v pořadí čtvrtých absolventů osmiletého a čtyřletého studijního cyklu naší školy. Všech 21 studentů bylo připuštěno k maturitní zkoušce. MZ probíhaly v několika fázích…

Stoprocentní úspěšnost u maturitní zkoušky

Úspěchy studentů |

Chceme se s vámi podělit o skvělou zprávu. Všichni naši maturanti uspěli u maturitní zkoušky! :-) Všem moc gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v životě! 

Školní fotosoutěž

Úspěchy studentů |

Letos v dubnu se na Stodůlkách uskutečnil již druhý ročník fotosoutěže pod vedením paní prof. Palkovské. Tentokrát se účastníci soutěže objektivem dívali na svět hodně zblízka – jako téma jsme totiž zvolili Detaily. Ceny jsme…

Sportovní úspěchy našich studentů

Úspěchy studentů |

V průběhu dubna naše škola zaznamenala několik sportovních úspěchů. Od ledna 2018 jsme se zúčastňovali prvního ročníku Školní bowlingové ligy konané v bowlingových centrech po celé republice. Tím naším bylo zličínské bowlingovém centru Best Bowling.…

Soutěž v recitaci španělské poezie Ústy básníka

Úspěchy studentů |

Dne 20. dubna 2018 proběhl na našem gymnáziu 7. ročník soutěže v recitaci hispanofonních autorů, které se každoročně účastní studenti španělského jazyka z celé České republiky. Porota byla opět složena ze zástupců španělského, kubánského a…

1. místo v mezinárodní soutěži - úspěch našeho pedagoga Rafaela

Úspěchy studentů |

Před pár dny sis vyzvedl mezinárodní ocenění (1. místo) za nejlepší projekt gamifikace na školách. Řekni nám, kolik vyučujících, škol a projektů bylo zapojených a v jaké konkurenci jsi obstál. Jsem za cenu vskutku velice…

Výborné výsledky na olympiádě v anglickém jazyce

Úspěchy studentů |

Naši studenti Lorenzo Pier Sestini (4. A) a Filip František Blanář (1. B), úspěšně postoupili do krajského kola Olympiády v anglickém jazyce. Lorenzo se umístil na 1. místě v kategorii II. B a Filip na…

Kde studují naši absolventi? - 2016/2017

Úspěchy studentů |

Zde uvádíme vysoké školy, které si vybralo pro své další studium více našich absolventů. Vysoké školy v České republice: Univerzita Karlova v Praze (např. fakulta právnická, filozofická, pedagogická, farmaceutická nebo přírodovědecká) - 9 studentů Masarykova…

Veliký úspěch našich studentů na mistrovství České republiky v basketbalu

Úspěchy studentů |

Ve dnech 16., 23. a 30. dubna se konala mistrovství České republiky. Mistrovství jsou zakončením celé sezóny, tedy celoročních příprav, vytrvalosti, potu, nasazení, zájmu a disciplíny. Není běžné aby se na půdě jedné školy sešlo…

1. místo v krajském kole na olympiádě v anglickém jazyce

Úspěchy studentů |

Emílie Puttová vyhrála krajské kolo olympiády v anglickém jazyce a postupuje tak do celorepublikového kola. Gratulujeme a přejeme hodně štěstí!

Úspěchy na jazykových olympiádách

Úspěchy studentů |

Studenti naší školy se dne 11. 2. 2016 a 18. 2. 2016 zúčastnili obvodního kola olympiády v německém a anglickém jazyce a úspěšně naši školu reprezentovali. Gratulujeme! Německý jazyk:Kategorie I. A: Paterová Linda 3. místoKategorie…

1. místa na basketbalovém turnaji

Úspěchy studentů |

Naši studenti se jako každý rok zúčastnili meziškolního turnaje v basketbalu. Na letošní turnaj jsme vyslali dva týmy, tým z nižšího gymnázia a tým z vyššího gymnázia. Oba týmy vybojovaly první místo! Tým vyššího gymnázia…

Naši studenti píší noviny

Úspěchy studentů |

Naše gymnázium je již druhým rokem zapojené do projektu MF DNES Studenti čtou a píši noviny. Kristýna Brabcová (6.B) se svým článkem „Naše věhlasné pivo znají možná tak na Slovensku“ nejen získala prostor v tištěném…

Regionální kolo Mladého Demosthena vyhrála naše studentka Blanka Žaloudková

Úspěchy studentů |

Mladý Demosthenes je prestižní mezinárodní soutěž v řečnickém umění pro studenty základních škol, středních škol s maturitou a víceletých gymnázií. Soutěž rozvíjí a prohlubuje komunikační dovednosti studentů. Soutěží se celkem ve 4 věkových kategoriích a…

Basketbal - naši nejmladší vyhráli Pohár pražských škol

Úspěchy studentů |

Už to tak vypadá, že basketbal je hlavním sportem našeho gymnázia. Po úspěchu na basktebalovém turnaji středních škol, kde jsme nejprve porazili soupeře z Prahy a nakonec se kvalifikovali i na republikové finále, zopakovali úspěch…

Postupujeme na celostátní finále - basketbal SŠ

Úspěchy studentů |

Mezi sportovní úspěchy letošního školního roku můžeme dnes už také započítat kvalifikaci na celostátní finále v basketbalu středního škol. A to jak pro družstvo chlapců, tak dívek. Postupně se oba týmy probojovaly prvním pražským kolem…

Florbal 6.-7.třídy

Úspěchy studentů |

Chlapci nám dnes z florbalového turnaje 6.-7.tříd dovezli krásné 3. místo. Gratulujeme!

Log in

create an account