Aktuality

Chytrá ruka pro Filípka

Vážení rodiče, studenti a přátelé školy,

naše škola pouze nevzdělává, ale snaží se také pomáhat tam, kde je třeba. Pomáháme pravidelně a rádi. Proto každý rok pořádáme dobrovolnou finanční sbírku, která je určena jedincům či organizacím. Pravidelně přispíváme na základní očkovací vakcíny pro děti v rozvojových zemích formou spolupráce s mezinárodní organizací UNICEF nebo se prostřednictvím organizace Beluška snažíme pomoci lidem se zrakovým či jiným postižením. Například v loňském roce jsme přispěli handicapované dívce Janě na asistenčního psa GUCCIHO. Protože Jana ani GUCCI již naši pomoc nepotřebují, rozhodli jsme se v letošním školním roce ve spolupráci s Kontem Bariéry přispět na „Chytrou ruku" pro Filípka.

Akce je dobrovolná a vítáme jakoukoli výši hotovosti, za kterou předem děkujeme. Akce probíhá do konce května. V případě potřeby lze vyžádat potvrzení o odpočtu z daní.

,,Filípek je devítiletý chlapec, který se narodil jen s jednou ručičkou. Hned po narození se měl čile k světu a na svoji první ruku si v jednom roce velmi rychle zvykl. Nyní chodí do třetí třídy a dokáže s ní neuvěřitelné věci. Není to však ruka pohyblivá, nemůže si zavázat tkaničku ani zapnout zip u bundy.

Mezi spolužáky i učiteli je velmi oblíbený pro svou přátelskou povahu. Rád sportuje, pravidelně hraje fotbal, plave a v zimě rád lyžuje nebo bruslí. 

Jeho rodiče se mu s maximální důsledností snaží vytvářet takové podmínky, aby byl v budoucnu zcela samostatný.  Proto mu chtějí umožnit využívání té nejmodernější dostupné techniky – bionické protézy. Čím dříve se naučí s tzv. „Chytrou rukou“ pracovat, tím je větší pravděpodobnost, že s ní dokáže to, co my."

Celá vybraná finanční hotovost bude Filípkovi poslána na jeho účet Konto Bariéry k MDD.

 

číslo účtu: 43-2418000277/0100 Komerční banka,

VS 01062019

zpráva pro příjemce: „ Filípek + příjmení poskytovatele“

Děkujeme


Deprecated: Non-static method K2ModelItemlist::getCategoryTree() should not be called statically in /home/users/gmvv/gmvv.cz/web/modules/mod_minik2/helper.php on line 593

GMVV má talent

Aktuality |

GMVV má talent! Souboj talentů v nejúspěšnější světové show, tentokrát na našem gymnáziu! Šanci zvítězit mají úplně všichni - soutěžit mohou tanečníci, zpěváci, kouzelníci, komedianti, recitátoři, imitátoři a všichni ostatní, kteří mají co předvést! Jsi…

Maturitní a imatrikulační ples

Aktuality |

Vážení rodiče, studenti a přátelé školy, srdečně vás všechny zveme na maturitní a imatrikulační ples našeho gymnázia, který se koná v krásných prostorách Majakovského sálu v Národním domě na Vinohradech dne 11. 2. 2020.

Krásné a klidné prožití vánočních svátků

Aktuality |

Všem pedagogům, studentům a jejich rodičům přejeme krásné a klidné vánoční svátky a pohodový nový rok.

Jakub Jan Ryba: Česká mše vánoční

Aktuality |

Divadelní podoba nejslavnější české vánoční skladby v kostele sv. Šimona a Judy. dne 29. 11. 2019 od 10:45.

Týdenní poznávací pobyt ve Španělské Córdobě

Aktuality |

Pro studenty osmiletého a čtyřletého gymnázia nabízíme týdenní poznávací zájezd do Córboby. Veškeré informace naleznete v příloze.

Karneval ve stylu Harryho Pottera

Aktuality |

Školní karneval je naší oblíbenou a tradiční akcí už od samého počátku a proto nesmí chybět ani tento rok, kdy slavíme 15. výročí. Jak jsme vás již informovali ve Freshi, celé oslavy jsou inspirovány Harrym…

Pohár pražských škol

Aktuality |

Po vítězství ve skupině naši studenti postoupili mezi nejlepších třináct středních škol do finále. V něm byly týmy rozlosovány do dvou čtyřčlenných a jedné tříčlenné skupiny, kde hrály týmy každý s každým. Svou čtyřčlennou skupinu…

Mladí Pražané se učí v Marktredwitzu

Aktuality |

Studenti našeho gymnázia se zúčastnili týdenního výměnného pobytu v naší partnerské škole v Marktredwitzu.

Turnaj v malé kopané

Aktuality |

Včera se studenti třetího a maturitního ročníku zúčastnili Poháru pražských středních škol – POPRASK v malé kopané (5 + 1). Po předchozích zkušenostech nebyly ambice přehnané, nicméně nasazení a fotbalový um našich studentů předčil dovednosti…

Přípravné kurzy z anglického jazyka

Aktuality |

Milí studenti, pro zájemce o studium v osmiletém oboru našeho gymnázia jsme připravili jazykový kurz anglického jazyka. Výukové lekce probíhají jedenkrát týdně, vždy v pondělí od 15.00 hod. do 16. 00 hod., v budově gymnázia …

Chráníme Amazonský prales

Aktuality |

Naši studenti španělštiny podpořili svojí účastí charitativní odpoledne "Chráníme amazonský prales" - odpoledne plné přednášek, dokumentů a workshopů v kampusu Hybernia. Více fotek naleznete na našem školním Instagramu a Facebooku.

Bankéři do škol

Aktuality |

Studenti prvních a druhých ročníků vyššího gymnázia se včera zúčastnili workshopů zapojených do projektu České bankovní asociace - Bankéři do škol na téma Základy finanční gramotnosti, respektive Kyberbezpečnost. Workshopy vedl obchodní ředitel a člen představenstva…

Historický klub pořádá "Po stopách Jana Očka z Vlašimi"

Aktuality |

Historický klub pořádá další akci školního roku 2019/20 - ,,"Po stopách Jana Očka z Vlašimi". V sobotu 12. října 2019 navštívíme město Vlašim a jeho okolí. Sraz: v 8:55, výstup z metra Roztyly Více informací…

Španělská olympiáda “Mundo Hispano“

Aktuality |

Španělská olympiáda je soutěž ve španělském jazyce, jejímž garantem je Ústav románských jazyků a literatur FF MU v Brně a je určená studentům partnerských středních škol. Je zaměřena nejen na ověření znalosti španělského jazyka, ale…

První akce historického klubu ve školním roce 2019/2020 - ,,Po stopách dvou Václavů"

Aktuality |

Historický klub pořádá první akci školního roku 2019/20 - ,,Po stopách dvou Václavů“. Ve středu 18. září 2019 navštívíme dvě výstavy na Pražském hradě: V Letohrádku královny Anny – 1989: Pád železné opony. V Císařské…

Přání krásného léta

Aktuality |

Přejeme všem studentům, rodičům a pedagogům krásné a klidné léto a budeme se opět těšit v září!

Vyhlášení soutěže DUOLINGO

Aktuality |

V naší škole jsme se vydali při výuce jazyků cestou gamifikace, což je zapojení výukových her do hodin cizích jazyků. Jedním z projektů byla květnová soutěž v DUOLINGO. V pátek jsme předávali ceny vítězům v…

Stravování ve školních jídelnách

Aktuality |

STRAVOVÁNÍ V BUDOVĚ NA STODŮLKÁCH Obědy ve školní jídelně na Stodůlkách jsou z důvodů výletů a mimoškolních aktivit přihlášeny do úterý 25. června. V případě zájmu o stravování se ve středu a ve čtvrtek Vás…

Červnový Fresh se chystá!

Aktuality |

Vážení čtenáři Freshe, protože pro vás chystáme závěrečné číslo Freshe, kterým vyhodnocujeme uplynulý školní rok, zpracování článků vyžaduje delší čas. Fresh vám bude rozeslán v polovině června. Děkujeme za pochopení a věříme, že naši snahu…

„Chytrá ruka“ pro Filípka

Aktuality |

Vážení rodiče, milí studenti, přátelé školy, v minulém měsíci jsme Vás e-mailem informovali o charitativní akci, v rámci které jsme se v letošním školním roce rozhodli se studenty, a hlavně s Vaší pomocí a s…

Stipendium na studium v zahraničí

Aktuality |

Chcete od druhého pololetí školního roku 2019/20 studovat v zahraničí? Přihlaste se o stipendium ve výši 75 000 Kč nebo 60 000 Kč na Vámi vybranou zemi (Argentina, Finsko, Francie, Irsko, Japonsko, Kanada, Švýcarsko, USA…

Informace k Vodáckému a Jazykovému kurzu

Aktuality |

VODÁCKÝ KURZ pondělí 27. 5. 2019 – pátek 31. 5. 2019 sraz v 8:10 u KD Mlejn návrat předpokládáme mezi 16:00 - 17:00. U autobusu předložit: kartičku ZP, bezinfekčnost podepsanou zákonným zástupcem (ne starší 24…

INFORMACE K POZNÁVACÍMU ZÁJEZDU DO BERLÍNA

Aktuality |

Sraz: 3. 6. 2019 v 6:45 h u hotelu Akcent naproti autobusovému nádraží Na Knížecí Příjezd: 5. 6. 2019 mezi 20. - 21. h opět k hotelu Akcent S sebou: pas/občanský průkaz, cizinci povolení k …

Log in

create an account