Školní magazín FRESH

Únorový FRESH - maturitní ples očima Kristýny Brabcové, studentky 8. B

Ve středu 18. ledna se odehrála ta velká událost zvaná maturitní ples v režii maturitních tříd Gymnázia mezinárodních a veřejných vztahů a Soukromého gymnasia Josefa Škvoreckého. Slavnostní večer proběhl v podobně slavnostním sále Národního domu na Vinohradech, což dodávalo celé akci nádech galavečera roku a zároveň zastíralo chaotické hemžení vyděšených maturantů.

Rušno bylo již od pěti hodin odpoledne, kdy se do budovy slétlo hejno nenamalovaných „čarodějnic“, z nichž se později stanou Miss of the Evening. Na každé ruce měla děvčata patero tašek a uprostřed každé náruče se zaručeně skrýval rozpálený telefon, skrze který spílaly dívky svým spolužákům či kamarádům, proč již dávno nejsou přítomny. 

Pak rychle pryč – před vlastním maturitním plesem bylo ještě potřeba něčím uchlácholit naříkající žaludky, to něco však muselo později vydržet žaludeční roj motýlů z nervozity. Buďme upřímní – to trápilo spíše dámy, ač nedobrovolně. Ty se rychle shlukly kolem jediného páru zrcadel v šatně hned poté, co se se značným klením vsoukaly do korzetů, šněrovaček i jiných kleští, kterým se v dobré společnosti říká „velká večerní róba“. Pánové vše pozorovali v pozadí (hlavně se nesmát moc nahlas).

To už se scházeli rodiny a známí, kteří museli za svým cílem vyjít mnoho schodů. Napětí stoupalo, holky lomily rukama a kluci brblali o předlouhé frontě k baru. S příchodem halasného utišování davu a řazení do front opustily studenty všechny myšlenky, které se nesoustředily na následující slavnostní nástup a šerpování. Kvůli tomu všechna ta drahá látka, kvalitní líčidla a nové obleky. Dámy v lodičkách záhy zjistily, jak moc podlaha klouže, žádná nehoda se však nestala. Fotoaparáty blikaly a klapaly, hosté tleskali, a dokonce se ukázalo, že vybrané šerpy se hodí k veškerému oděvu. Několik z dam ve vysokých podpatcích měly při čekání na přípitek na tváři těžko skrývaný výraz čirého utrpení, ale pro krásné fotky vydržely všechno.

Večer ubíhal velice rychle; po proslovu vážené paní ředitelky, jež vyzbrojila své studenty knížkou životních mouder, následoval tanec s učiteli a rodiči. Slovo „tanec“ v tomto případě zahrnovalo jakýkoli pohyb na vymezeném parketu. Zaznělo jen pár dalších písniček, než přišel čas na půlnoční překvapení. Některá apelovala na uměleckou stránku publika, jiná spíše na jeho humor, všechna však byla velkolepá.

Jak se přibližovala půlnoc, byly róby zakukleny zpět do svých obalů a celková nálada se přesunula z vážné na hravou – možná díky zvyšující se hladině alkoholu v krvi přítomných. Tu ještě očekával prudký nárůst na after-party, jež se kvapem blížila, to už je ovšem jiný příběh.

Kristýna Brabcová, studentka 8. B

 

Dubnový FRESH

Školní magazín FRESH |

Vážení rodiče, studenti a přátelé školy, připravili jsme pro Vás aprílový FRESH. Prosíme podpořte náš jarní úklid a den bez mobilu. Více se dočtete uvnitř časopisu.

Březnový FRESH

Školní magazín FRESH |

Vážení rodiče, studenti a přátelé školy, připravili jsme pro vás březnový FRESH. Přejeme příjemné počtení a krásné jaro!

Únorový FRESH

Školní magazín FRESH |

Vážení rodiče, studenti a přátelé školy, máme pro Vás únorový FRESH, který shrnuje uplynulé pololetí a nabízí mnoho pravidelných rubrik a článků. Představujeme Vám další roční cíl, tentokrát věnovaný finanční gramotnosti. Medailónek je věnovaný všestranné…

Lednový FRESH

Školní magazín FRESH |

Máme pro vás první FRESH v roce 2019. Přejeme vám příjemné počtení a úspěšný nový rok.

Prosincový FRESH

Školní magazín FRESH |

Vážení rodiče, studenti a přátelé školy, v listopadu proběhlo mnoho zajímavých akcí, o kterých se dočtete v tomto obsáhlém prosincovém vydání Freshe. Přejeme vám klidné prožití vánočních svátků a šťastný nový rok.

Listopadový FRESH

Školní magazín FRESH |

Vážení rodiče, studenti a přátelé školy, připravili jsme pro vás listopadový FRESH. Zároveň připomínáme konzultační dny, které v tomto měsíci proběhnou. Přejeme příjemné počtení a krásné podzimní dny.

Říjnový FRESH

Školní magazín FRESH |

Vážení rodiče, studenti a přátelé školy , připravili jsme pro vás říjnový FRESH, který obsahuje mnoho důležitých informací. Rádi bychom Vás upozornili na přílohu, která obsahuje informace o maturitní zkoušce, na kalendárium a na článek…

První FRESH školního roku 2018/19

Školní magazín FRESH |

Vážení a milí rodiče, studenti a přátelé školy, jistě už prožíváte se svými dětmi konec prázdnin a začátek nového školního roku. Abyste měli pro organizaci následujícího období veškeré informace, máme pro vás první letošní Fresh.…

Poslední Fresh školního roku 17/18

Školní magazín FRESH |

Připravili jsme poslední Fresh tohoto školního roku. Věříme, že jsme vám Freshem každý měsíc zpříjemňovali volné chvilky a že byl Fresh vaším důležitým informačním zdrojem. Nás čeká dvouměsíční oddech a v srpnu pro vás budeme…

Květnový FRESH

Školní magazín FRESH |

Připravili jsme pro vás květnový FRESH, ve kterém si můžete přečíst mnoho důležitých informací. Přejme vám příjemný květen!

Dubnový FRESH

Školní magazín FRESH |

Máme pro vás velikonoční čtení v podobě jarního FRESHE. Těšíme se na setkání s vámi při dubnových konzultacích. Krásné Velikonoce!

Březnový FRESH

Školní magazín FRESH |

Připravili jsme pro vás březnový FRESH. Ať se líbí!

Únorový FRESH

Školní magazín FRESH |

Vážení rodiče, studenti a přátelé školy, máme pro vás únorový FRESH, který je primárně zaměřen na průběh minulého pololetí a na výsledky vzdělávání naší školy. Jako přílohu přikládáme dvě detailní zprávy, které analyzují a srovnávají…

Lednový FRESH

Školní magazín FRESH |

Vážení rodiče, studenti a přátelé školy, doufáme, že jste prožili vánoční svátky v poklidu a užili si mnoho radostí ve svých rodinách. Máme pro vás první FRESH roku 2018. Přejeme si, aby vás čtení našeho…

Prosincový FRESH

Školní magazín FRESH |

Máme pro vás poslední FRESH roku 2017! Krásné Vánoce a nový rok 2018!

Listopadový FRESH

Školní magazín FRESH |

Vážení rodiče, studenti a přátelé školy, opět jsme pro Vás přichystali časopis FRESH, který s radostí posíláme. Věříme, že Vám přinese mnoho důležitých informací o školním životě gymnázia. Mezi mnoha nabídkami jsou uvedena dvě důležitá…

Říjnový FRESH

Školní magazín FRESH |

Vážení rodiče, studenti a přátelé školy, připravili jsme pro vás říjnový FRESH, který je plný velmi důležitých informací. Ty se týkají například studentského školního emailu, úspěchů našich maturantů na vysokých školách, nabídek na různé aktivity…

První FRESH školního roku 2017/18

Školní magazín FRESH |

Milí čtenáři, máme pro vás první FRESH tohoto školního roku. Přejeme příjemné počtení!

FRESH evaluační speciál

Školní magazín FRESH |

Máme pro vás slíbený FRESH Speciál, který obsahuje zprávy o výsledcích vzdělávání na naší škole. Doufáme, že vám toto speciální číslo přinese mnoho důležitých informací. Za všechny zaměstnance školy vám přejeme příjemné léto a v…

Červnový FRESH

Školní magazín FRESH |

Máme pro vás poslední FRESH letošního školního roku, který již obsahuje výhledy do školního roku nového. Prosím čtěte. Aktuálně pro vás připravujeme FRESH speciál, který bude obsahovat rozbory a analýzy maturitní zkoušky a školního testování.…

Květnový FRESH

Školní magazín FRESH |

Máme pro vás květnový FRESH, který je plný důležitých a dobrých zpráv. Zároveň zveřejňujeme všeobecné studijní podmínky pro následující školní rok. Květen plný sluníčka a radosti přejí všichni zaměstnanci školy.

Dubnový FRESH - Turnaj v Heartstone aneb svět Azerothu na GMVV

Školní magazín FRESH |

Naše gymnázium není pouze místo, kde žáci dostávají kvalitní vzdělávání, ale mohou zde trávit čas aktivitami, které s výukou sice přímo nesouvisejí, ale mají velký význam pro rozvoj jejich osobnosti. Prohlubují mezilidské vztahy a vytvářejí…

Dubnový FRESH - Projekt OPICE

Školní magazín FRESH |

Jednou z neodmyslitelných součástí života naší školy je zacílení na projektovou výuku, na projekty obecně. Ty se týkají nejen práce studentů, ale také profesního života pedagogů, kteří každoročně prochází tzv. projektem OPICE – Odbornou Pedagogickou…

Dubnový FRESH

Školní magazín FRESH |

Máme pro vás dubnový Fresh. Přejeme krásné jarní dny a příjemné počtení.

Log in

create an account