Proběhlé akce

Naše první velká mezinárodní spolupráce - tentokrát o tom, jak bylo pečováno o naše studenty

Výprava prvních šesti českých studentů do naší partnerské školy IES Maimónides v Córdobě vyjela na svůj pobyt v polovině září, kdy začíná školní rok v Andalusii. Kromě kulturních rozdílů se naši studenti museli srovnat s jiným školským systémem. Státní škola se 1400 studenty má jinou atmosféru, jiné jsou vztahy mezi učiteli a studenty a není zde možný individuální přístup. Přesto měli zabezpečené lekce španělštiny na škole, kde se kromě jazyka a gramatiky učili také o reáliích země a lokální oblasti. Cílem studijního pobytu bylo zejména zlepšení jazykových dovedností a tomu byl přizpůsoben jejich rozvrh. Téměř všechny předměty studovali ve španělštině, což bylo na začátku velice těžké, ale i díky tomu se po třech měsících jejich španělština dostala na úplně jinou úroveň, než s jakou pobyt začínali. Jazyk měli příležitost upevňovat především v rodinách, které se na tři měsíce staly jejich novým domovem. 

Na rozdíl od běžných zahraničních pobytů zprostředkovaných pro studenty přes agentury je velkým plusem tohoto výměnného pobytu právě reciprocita. Ta upevňuje v rodinách potřebu starat se o výměnného studenta jako o své vlastní dítě.  Členové rodiny s nimi sdíleli nejen své domovy, ale také životy, přátele, pocity, radosti. Plánovali s nimi víkendy, cestovali s nimi po Španělsku a zapojovali je do každodenního života.  Pobyt s rodinou hodnotí většina studentů jako nejlepší zkušenost. 

Paní Lišková (maminka Dominiky Halamové): ,,Dominika v Córdobě našla svojí  svoji rodinu, která se o ni opravdu zajímala, jako vlastní dceru. Stále jsme všichni v kontaktu. Maminka se i dnes zajímá, jak Dominika zvládá vše ve škole.“

Všichni účastníci se shodli na tom, že jim pobyt pomohl v sebejistotě, naučil větší samostatnosti, odpovědnosti a sociálním dovednostem. Museli se orientovat v cizím prostředí a poradit si bez rodičů. Byli konfrontováni s výzvami, které předtím neznali, byli nuceni řešit situace, které předtím nemuseli. A každý z nich se díky tomu dozvěděl něco o sobě. Odcházeli s oprávněnou hrdostí, že to zvládli. I když museli po příchodu dohánět zameškané učivo z prvního pololetí, určitě budou v budoucnu čerpat z toho, co se naučili díky tomu, že vystoupili ze své komfortní zóny. 

Velké poděkování patří rodinám našich výměnných studentů za projevenou důvěru a za jejich nezastupitelné místo v tomto programu. Zahraničním studentům se všichni věnovali jako svým vlastním dětem, do jednoho překročili rámec svých povinností a dělali pro ně víc, než studenti očekávali. Zanechali v nich krásný dojem z České republiky a nezapomenutelné vzpomínky.

Od dubna probíhá výběrové řízení na studijní pobyt pro školní rok 2018/19. Znovu nabízíme možnost studia na jeden, dva nebo tři trimestry (celý školní rok). Pro více informací a přihlášky kontaktujte koordinátorku mezinárodní spolupráce: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Pobyt v Córdobě očima studentů:

Jonáš Zajíček, 5. B: ,,Celé tři měsíce strávené v Córdobě jsem strávil s partou super lidí a doporučuju je všem, komu se tato možnost nabídne a kdo se chce zdokonalit ve španělštině.“

Matyáš Žák, 4. A: ,,Tento výměnný pobyt mi dal mnoho zkušeností, pomohl mi do budoucna, abych se nebál komunikovat i v zemích mimo Českou republiku. Rozhodně toho nelituji, protože ty tři měsíce za to stály.“

Dominika Halamová, 6. B: ,,Pobyt ve mně zanechal spousty vzpomínek a zkušeností, ze kterých budu čerpat celý život. Žádné mínusy bych tomu nedávala, jelikož věci, co mi nevyhovovaly, byly rozdíly kultur a kvůli nim jsem tam jela také... Nejde ani slovy popsat, jak jsem vděčná naší škole za tuto skvělou příležitost, a kdybych se měla rozhodovat znovu, neváhala bych ani minutu.“ 

Paní Waningová (maminka Olivera Waninga): ,,S odstupem času vnímám účast našeho dítěte ve výměnném pobytu velmi pozitivně. Dopomohl nám k mnohému uvědomění - lidských hodnot a principů nás samotných, naší rodiny, "naší" školy, vlasti, výchovy, kultury. V každém ohledu to byla "zkušenost k nezaplacení", která velice posílila a osobnostně našeho syna posunula jen tím správným směrem. „

Paní Jindřichová (maminka Elišky Jindřichové): ,,Samozřejmě jsme předpokládali zlepšení v oblasti cizího jazyka, ale skutečnost předčila naše očekávání.  Je opravdu rozdíl, když  jste nuceni komunikovat v něm  24 hodin a není jiná možnost domluvy.“

Mgr. Liana Beťková, manažerka mezinárodní spolupráce

 

Městská policie - beseda

Proběhlé akce |

Studenti ve Stodůlkách se setkali se strážníky MP, kteří s nimi mluvili o kriminalitě mladistvých, o prevenci a o rizikovém chování. Důležitými momenty těchto besed je kladení otázek studenty o tom, jak se chovat v…

Vodácký kurz

Proběhlé akce |

Studenti 4. A, 2. E, 2. D/J a 6. B v týdnu od 28. 5. do 1. 6. sjížděli vltavské vody a zdolávali při tom záludné jezy a jiné vodácké nástrahy. Vše proběhlo bez sebemenších…

Historický klub

Proběhlé akce |

V letošním školním roce jsme se patrně naposled sešli při příležitosti exkurze historického klubu. Protentokrát byl hlavním bodem programu Hradec Králové jako jedno z nejkrásnějších měst naší vlasti. Celodenní výlet, který krom samotného Hradce zahrnoval…

Den Země

Proběhlé akce |

Poslední dubnový den se 1. A a 1. C 8G zapojily do ekologicky motivovaného projektu věnovanému naší planetě Zemi. V rámci světoznámého svátku upozorňujícího na dopady ničení životního prostředí se studenti věnovali například zkoumání dopravy…

Piráti z Karibiku na jazykovém kurzu

Proběhlé akce |

Ve dnech 14. 5. - 18. 5. 2018 se více jak 50 žáků (1. A, 1. B, 1. C, 2. A,2. C a 1. E) zúčastnilo intenzivního jazykového kurzu ve sportovním areálu Berounka v obci…

Projekt Energie

Proběhlé akce |

Kolik energie skrývá školní oběd? A jak vyrobit elektrickou energii z větru? V rámci projektu třídy 4. D se studenti seznámili s různými formami energie a získali informace třeba o tom, jak fungují elektrárny. Bylo…

Finanční gramotnost

Proběhlé akce |

V rámci rozvoje FG studenti 5. B a 1. D absolvovali přednášku a workshop VŠE. Byly jim objasněny principy rodinného rozpočtu, postupy při tvorbě finančních rezerv, nutné kroky při vyhodnocování úvěrů apod. V praktické části…

Živnostenský úřad

Proběhlé akce |

Studenti 6. B a 2. D a 2. J. v rámci ročního projektu navštívili Živnostenský úřad Prahy 6, kde se seznamovali s procesy a pravidly při založení živnosti. 

Já, youtuber...

Proběhlé akce |

V rámci ročního projektu Jak rozumět médiím 9. 4. absolvovali studenti 2. r. 8G besedu s majitelem marketingové a mediální agentury Petrem Srnou, který stojí za projekty Já, youtuber, ale také utváří Kazmovy show. Seznámil…

Geologicko-environmentální kurz

Proběhlé akce |

Ve dnech 23-25 dubna se uskutečnil environmentální kurz, kterého se zúčastnily třídy 7. a 6. ročníků. První den se po 9:00 vyjelo směrem na sever a první zastávka zahrnovala výstup na kopec zvaný „Klíč“, ze…

Úžasný týden v Córdobě

Proběhlé akce |

Jak už jistě víte, právě v Córdobě spolupracujeme s partnerskou školou, s kterou jsme připravili týdenní výměnný zájezd. Naši studenti byli v týdnu 22. – 29. dubna v hostitelských rodinách partnerské školy, a měli tak…

Paralelní Polis - obchodování s bitcoinem

Proběhlé akce |

Studenti 4. A a 2. E se 15. března v rámci projektu Svět práce a financí zúčastnili v budově společnosti Paralelní Polis přednášky a následné besedy na téma Bitcoin a další kryptoměny. V úvodu přednášky…

Místo tužek hůlky

Proběhlé akce |

Z lyžařského kurzu jsme se všichni vrátili s pocitem naplněného týdne, intenzivního lyžování, opalování na slunci a upevněných přátelských vazeb. Letos se kurzu zúčastnilo 44 studentů v termínu od 5. do 9. března 2018. Kurz…

Beseda s mladými politiky

Proběhlé akce |

Dne 20. března se v rámci projektu uskutečnila beseda s mladými politiky. Cílem akce bylo studentům ukázat, že i v mladém věku je dobré se o politiku zajímat a v lepším případě i na ní…

Pražské poetické setkání

Proběhlé akce |

Dne 12. března se konalo finálové kolo recitační soutěže Pražské poetické setkání. Naše škola měla zastoupení v I. kategorii. Třebaže jsme se neumístili na čelních příčkách, byla pro studenty recitace před odborníky a širokým publikem…

Festival Jeden svět

Proběhlé akce |

Studenti VG a NG v měsící březnu zhlédli sérii dokumentů v rámci projektu Jeden svět. Problematika všech zhlédnutých témat byla se žáky znovu rozebírána v rámci hodin dějepisu a výchovy k občanství. 

Co takhle darovat krev?

Proběhlé akce |

„Co takhle jít darovat krev?“ řekli jsme si jednou na biologickém semináři v 8. C a 4. D. Jasně, to by nebylo špatné, uděláme dobrou věc! A tahle otázka začala rezonovat v našich hlavách. Bavili…

Návštěva Terezína

Proběhlé akce |

Ve dnech 5. a 6. března se v rámci projektu Holocaust zúčastnily třídy 4. A a 2. E nižšího stupně gymnázia vzdělávacího semináře, který nesl název „Památník Terezín“. Hned po příjezdu do Magdeburských kasáren, kde…

Jarní úklid v lavicích

Proběhlé akce |

Taky se každoročně vrháte na jaře do svých skříní, botníků a zapomenutých zákoutí bytu? A také máte na konci této bohulibé činnosti plné tašky a pytle? A také z toho máte dobrý pocit? My vše…

Maturitní ples a imatrikulace očima studentů

Proběhlé akce |

,,Dne 16. 2. 2018 se uskutečnila akce zvaná IMATRIKULAČNÍ PLES pro studenty, kteří jsou první rok na GMVV. Ples se uskutečnil v okolí Smíchova v Paspově sále. Byly zde imatrikulovány tyto třídy: 1. A, 1.…

Naše první velká mezinárodní spolupráce - tentokrát o tom, jak bylo pečováno o naše studenty

Proběhlé akce |

Výprava prvních šesti českých studentů do naší partnerské školy IES Maimónides v Córdobě vyjela na svůj pobyt v polovině září, kdy začíná školní rok v Andalusii. Kromě kulturních rozdílů se naši studenti museli srovnat s…

Naše první velká mezinárodní spolupráce, aneb jak jsme pečovali o zahraniční studenty

Proběhlé akce |

Gymnázium si od počátku své existence vytyčilo za cíl vybudovat širokou síť mezinárodních institucí, s kterými by dlouhodobě spolupracovalo. Za uplynulou dobu se podařilo navázat mnoho trvalých vztahů jako například spolupráci s německým gymnáziem, s…

Židovské město

Proběhlé akce |

Dne 1. března se studenti tříd 4. A a 2. E vydali v rámci projektu Holocaust do Židovského města, kde absolvovali přednášku na téma dějin Židovského města a židovského etnika u nás. Poté prošli všechny…

Školní kolo recitační soutěže

Proběhlé akce |

Ve středu 21. února se konalo školní kolo recitační soutěže, kterého se zúčastnili nejzdatnější recitátoři ze třídních kol. Účastnící recitovali ve dvou kategoriích – prima a sekunda, tercie a kvarta. Vítězové z každé kategorie postupují…

Log in

create an account