Aktuality

Vodácký kurz

Sraz - odjezd: pondělí 5. 6. 2017 v 8.30, KD Mlejn  Praha 5

Návrat: pátek 9. 6. 2017 v 16.00 – 17:00, KD Mlejn  Praha 5

Jaké vybavení budeme mít k dispozici: do dvojice otevřenou plastovou deblkanoi Samba, pro každého pádlo a plovací vestu. Do každé lodi jeden barel na suché oblečení, peníze a potřebné osobní věci – pozor, i do barelu může občas natéci, proto si do něj mobil a jinou elektroniku raději nedávejte, nebo ji alespoň pečlivě zabalte do nepromokavého obalu. 

Co na sebe na vodu: připraveni bychom měli být na pěkné i ošklivé počasí.

- Oblečení na vodu do teplého počasí (to není žádná věda, tak jenom pro úplnost): nejlepší jsou plavky a triko nebo tenká košile s dlouhým rukávem (abyste si nespálili záda) nebo kraťasy a triko. Děvčata se nemusí bát ani slušivých šatů nebo sukní přes plavky. Pokud svítí sluníčko, nezapomeňte klobouk, čepici nebo šátek na hlavu a sluneční brýle.

- Oblečení na vodu do chladného počasí: polodlouhé sportovní kalhoty, které půjdou vyhrnout pod kolena. Na vršek těla triko, mikinu a pro případ deště nepromokavou bundu nebo pláštěnku (vhodná je pelerína). Pro větší komfort je vhodné termoprádlo (Moira nebo něco podobného).

- Obuv: bota musí držet na noze při plavání a chránit prsty u nohou, proto NEJSOU vhodné sandály a už vůbec NE žabky, crocsy apod. Nejlepší jsou neoprenové vodácké boty nebo koupací boty (k moři), které koupíte třeba v supermarketu. Pokud nemáte, budou stačit staré tenisky. 

Jak se zabalit: zabalte si všechny věci do jednoho zavazadla – nejlépe do batohu, abyste ho snadno donesli od autobusu do kempu. POZOR – navrchu zavazadla si nechte boty do vody, ve kterých, hned na úvod po vystoupení z autobusu, budeme brodit.

Co si zabalit: polobotky či pohorky (do mokré trávy do kempu), sandály (do kempu, když bude hezky), dlouhé kalhoty, krátké kalhoty nebo třeba sukni, trička, košile, mikinu, bundu, ponožky, spodní prádlo, kapesníky, oblečení na spaní, čepici nebo šátek proti slunci, pláštěnku, sluneční brýle, baterku nebo čelovku, láhev na vodu, hygienické potřeby (toaletní papír, malý ručník, mýdlo, kartáček a pastu na zuby, hřeben, opalovací krém), popř. hudební nástroj. 

A co rozhodně nebrat: spacák (chatičky jsou vybavené lůžkovinami), gumáky, polštářky a jiné veliké věci nepotřebné k životu vodáka,  MP3 a podobné drahé věci, které lze snadno namočit a zničit. 

U autobusu odevzdáte: kartičku pojištěnce (originál), formuláře – „Potvrzení o bezinfekčnosti“ ne starší 24 hod., „Posudek o zdravotní způsobilosti dítěte“ ne starší než 1 rok, „Souhlas s účastí na školní akci“.

Kapesné: dle uvážení (strava a pitný režim je zajištěný). Stravování – plná penze -  oběd je vždy formou balíčku. V průběhu plavby se vždy zastavujeme u bufetů podél řeky na malé občerstvení (NENÍ V CENĚ)

Pedagogický doprovod:  Mgr. Pavla Trunečková, Mgr. Ivana Veselková, Mgr. Jakub Janalík

 

Školní testování Aj - PET

Aktuality |

Dne 9. května 2018 bude na naší škole probíhat školní testování 4. ročníku 8G (4. A), které svým rozsahem učiva odpovídá úrovni B1, tedy mezinárodní britské zkoušce PET (Preliminary English Test). Písemná část bude probíhat …

Návštěva partnerské školy v Córdobě

Aktuality |

Pobyt našich studentů v Córdobě probíhá velmi úspěšně, všichni jsou spokojení, mají krásné počasí, seznamují se s partnerskou školou, navštěvují hodiny španělštiny a odpoledne poznávají město a jeho okolí. Ve středu 25. dubna je čeká…

DEN ZEMĚ - 1. B pátek 13. dubna 2018

Aktuality |

Celodenní akce s návštěvou Třídičky odpadů a skládky v Úholičkách u Prahy Organizace: • pátek 13. dubna 2018• sraz v budově školy v 7:55• odchod ze školy 8:04• žáci, kteří nestihnou odchod, zůstávají ve škole…

Test nanečisto z anglického jazyka pro uchazeče do osmiletého oboru

Aktuality |

Dne 5. dubna 2018 (čtvrtek) si přijďte vyzkoušet test nanečisto z anglického jazyka pro osmiletý obor (žáci z 5. tříd). V případě zájmu potvrďte svoji účast krátkou zprávou na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., kde uvedete 1. jméno…

Hodina Země

Aktuality |

GMVV vyzývá všechny pedagogy i studenty k zapojení se do celosvětové akce pořádané ke zvýšení povědomí o klimatické změně pod názvem „Hodina Země“, která proběhne v sobotu 24.3. mezi 20:30 a 21:30. Zhasnutím světel (případně…

Možnost studia v zahraničí

Aktuality |

Před jarními prázdninami jsme pro studenty 1. D zprostředkovali přes agenturu AFS workshop na téma Mezikulturní vzdělávaní spojený s nabídkou studia v zahraničí. Formou skupinových aktivit se studenti seznámili s odlišností kultur a s pocity…

Děti mají být dětmi, aneb takový normální tábor

Aktuality |

Není to tak dávno, kdy jsem si v lese hrál s kamarády na rytíře a vojáky. Domů jsem často chodil se zablácenými botami nebo roztrhaným tričkem. Vyrůstal jsem jako normální kluk. Není tedy divu, že…

Test nanečisto z anglického jazyka

Aktuality |

Dne 8. března 2018 (čtvrtek) si přijďte vyzkoušet test nanečisto z anglického jazyka pro osmiletý obor (žáci z 5. tříd). V případě zájmu potvrďte svoji účast krátkou zprávou na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., kde uvedete 1. jméno…

Školní testování ŠPJ

Aktuality |

V příloze naleznete všechny potřebné informace k průběhu školního testování:

Olympiáda v anglickém jazyce

Aktuality |

V příloze naleznete všechny potřebné informace k olympiádě v anglickém jazyce:

Maturitní ples a imatrikulace

Aktuality |

V pátek 16. února se konal již 6. maturitní ples našeho gymnázia. Po dvou letech jsme se vrátili do prostor Paspova sálu na pražském Smíchově. Maturitnímu plesu předcházela imatrikulace studentů našich prvních ročníků. Samotný maturitní…

Den otevřených dveří

Aktuality |

Zveme všechny zájemce na prohlídku školy a na zhlédnutí naší výuky. To vše v rámci dne otevřených dveří, který se koná dne 26. února 2018 pro všechny obory! Osmiletý obor na adrese Kuncova 1580, Praha…

Maturitní ples - prodej lístků

Aktuality |

Prodej lístků bude zahájen 8. ledna. Klamovka Maturitní ples: Lístky jsou k dispozici v kanceláři školy u Báry Novotné. Maturanti lístky nepotřebují. Imatrikulace 1. D: Vzhledem k omezené kapacitě sálu budou k dispozici 2 lístky…

Pozvání na prezentaci projektu ,,Okolí mé školy" - první ročníky 8G

Aktuality |

Vážení rodiče, srdečně Vás zveme na prezentaci prvního projektu našich nových studentů. Jmenuje se „Okolí mé školy“, a jak už sám název napovídá, jeho cílem bylo seznámení žáků s prostředím naší školy a městské části,…

Karnevalová noc ve Stodůlkách

Aktuality |

Karneval organizují studenti třídy 4. A a prof. Palkovská. Bude pro vás připraven bohatý program (soutěže, diskotéka, vyřezávání dýní, koutek společenských her, kinosál, aj.) Předpokládáme, že se veselí a rej protáhne do večerních hodin, proto…

Beluška o. s. – „Kvalitní život bez hranic“

Aktuality |

Cílem akce je vzdělávání a informování mladých lidí o životě se zdravotním postižením tak, aby vnímali zdravotně postiženého člověka jako sobě rovného. Akce je hrazena z třídního fondu. Sraz vždy v níže uvedenou dobu na…

Po stopách Sametového rozvodu

Aktuality |

Sejdeme se na Klamovce na recepci ve 12:00 v pátek 10. 11. 2017. Již v 11:30 mají účastníci akce domluvený oběd v jídelně na Klamovce, stejně jako dostanou balíček na svačinu (na cestu). Následně nás…

Po stopách 17. listopadu 1989

Aktuality |

Akce začíná srazem na tramvajové zastávce „Botanická zahrada“ ve středu 25. 10. v 15:30. Předpokládáme, že vytvoříme průvod, který bude kopírovat cestu studentů 17. 11. 1989. Rozhodně nejsme proti možnosti vytvořit autentické dobové plakáty. Jejich…

Zábavná konverzace s rodilým mluvčím - nabídka všem studentům

Aktuality |

Všem našim studentům nabízíme příležitost se potkávat každý pátek s naším milým rodilým mluvčím Matthewem na hodinách zábavné konverzace. V případě zájmu o tuto nabídku se hlaste na studijním oddělení (Stodůlky – Barbora Flossmannová, Klamovka…

Log in

create an account